top of page
самоврядування.png

Учнівське самоврядування – це спосіб та принципи організації учнівського колективу, що забезпечують комплексний підхід до виховання учнів шляхом їх залучення до усвідомленої систематичної участі в справах навчального закладу, класу, до вирішення важливих питань життя колективу.

Президент ліцею "Імідж"
учень 9-А класу

Тертичний Тимофій

Учнівське самоврядування – це спосіб та принципи організації учнівського колективу, що забезпечують комплексний підхід до виховання учнів шляхом їх залучення до усвідомленої систематичної участі в справах навчального закладу, класу, до вирішення важливих питань життя колективу.

Untitled-design-7.png

Виховна система школи передбачає реалізацію наступних завдань:

  • Формування в учнів правової свідомості, виховання громадської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни.

  • Виховання відповідального ставлення до навчання та до праці, розширення політехнічного кругозору й підготовка до свідомого вибору професії.

  • Фізичне удосконалення, зміцнення здоров’я й формування в учнів санітарно-гігієнічної культури.

  • Формування в учнів естетичної культури, розвиток умінь створювати прекрасне навколо себе, розвиток художніх здібностей і талантів дітей.

  • Виховання в учнів політичної свідомості, розвиток суспільної активності,формування основ громадянського світогляду.

ПЕДАГОГ-ОРГАНІЗАТОР
Ченгері Ганна Вікторівна

Робота педагога-організатора ліцею "Імідж" 

 

Основою сучасного виховного процесу є людина як найвища цінність.

Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення. Проблеми, що пов'язані з людськими цінностями, займають одне з провідних місць у дослідженні людської поведінки, її саморегуляції та прогнозуванні. Формування ціннісних орієнтацій сприяє процесу розвитку особистості в цілому. 

Світ цінностей – це насамперед світ культури, сфера духовної діяльності людини, її моральної свідомості. Досвід приходить не одразу, його набувають з роками.

 Особливо вагоме значення він має у діяльності педагога-організатора, адже від того, як вчитель може використати у власній роботі набуті методи і прийоми, залежить ефективність виховного процесу.

Школа сьогодні виходить на новий рубіж у пошуках інтенсивних технологій виховання і місця в ній педагога - організатора. Вихідним у вихованні є розвиток духовно-моральних якостей особистості, які допомагають їй реалізувати себе як індивідуальність, навчити виробляти свою позицію в житті, пізнати і розуміти себе і оточуючих, здатність до самореалізації, самовираження, самоствердження.

З огляду на це педагог-організатор – це особа, яка здійснює корекцію всіх виховних впливів на учня і класний колектив як у школі, так і з боку різноманітного соціального середовища. Він концентрує свою діяльність, надаючи допомогу вихованцям пізнати себе, свою особистісну структуру від уявлення на інтуїтивній основі до об’єктивного сприйняття себе з тим, щоб орієнтуватись на самовиховання.

Педагог-організатор у тісні співпраці з учнями, батьками, керівниками гуртків, секцій, учителями-предметниками організовує і спрямовує виховний процес у класі, школі так, щоб забезпечити перехід від виховання до самовиховання. Володіючи інформацією про учнів, він знаходить правильний шлях педагогічної інструментовки виховних впливів. Корекція виховних впливів здійснюється на основі врахування індивідуальних особливостей учнів, рівня розвитку колективу через зміст діяльності школярів. 

На допомогу мені, як педагогу – організатору приходять науково–методичні матеріали підготовлені О.І.Когут, Л.О.Юзефик, О.І.Тимчишин.

Використання сучасних технологій створює соціально – педагогічні умови, сприятливі для позитивних змін у знаннях навичках і вчинках учнів. Сучасні технології є найдоцільнішими в активізації просвітницької роботи серед учнівської молоді, попередженні негативних явищ у підлітковому та молодіжному середовищах, формуванні лідерських якостей, відповідальної поведінки дитини. Таким чином проблема над якою я працюю «Формування ціннісних орієнтацій і ставлень особистості як основи життєвої позиції шляхом використання сучасних прогресивних технологій» на сьогоднішній день , вважаю є актуальною. У своїй роботі я керуюся програмою “Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”, затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році

Дитина повинна одержати не тільки суму знань у школі , а й розвинутись фізично, культурно, морально, щоб стала вона в майбутньому культурним і інтелігентним членом суспільства. Тому у змісті виховної роботи в органічному зв’язку присутні елементи морального, трудового, естетичного, патріотичного, родинного, фізичного виховання. Але в реалізації змісту виховної роботи ми намагаємось здійснювати не тільки комплексний підхід, т. о. забезпечити єдність усіх напрямків, але і акцентувати увагу учнів на досягненні цілей і завдань школи в конкретних умовах.

Одним із способів виховання учня як активного громадянина суспільства і залучення його у організацію простих форм управління є – організація роботи в школі учнівського самоврядування.

Найвищим виконавчим органом учнівського самоврядування є учнівські комітети, робота яких спрямована на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни та особистості у відповідності до задоволення своїх проблем та інтересів, покликаний активно сприяти становленню згуртованого колективу, формуванню в учнів свідомого й відповідального ставлення до своїх прав та обов’язків, визначених Конституцією України, Статутом і правилами для учнів. Учнівські комітети обираються на загальних учнівських зборах на один навчальний рік. Учнівський комітет включає в себе: - Волонтери; - Комітет культури та дозвілля; - Спорту; - Комітет преси та Комітет Захисту прав дітей. Учком формується з найактивніших, встигаючих, дисциплінованих учнів 6-10 класів, які користуються авторитетом серед своїх товаришів. Кожного місяця члени учнівського комітету проводять аналіз успішності в класних колективах, а при підведенні підсумків за семестр складають рейтингове.

Важливу роль відіграє також і робота гуртка «Лідер» у школі,  членами якого є учні 8-11 класів, вона є стимулюючим фактором формування всіх цінностей особистості. Адже на заняттях гуртка збираються діти з однаковими захопленнями, діляться своїм досвідом, здобутками, удосконалюють свої практичні вміння, поповнюють теоретичні знання.

Однією з важливих ланок моєї роботи як педагога-організатора є методична робота, Важливими складовими методичної діяльності є підготовка сценаріїв різноманітних заходів, інформаційна діяльність, самоосвіта.

Інформаційні технології у педагогіці також відіграють важливу роль, є інтегруючою ланкою для вирішення багатьох проблем. Поєднання педагогічних традицій та інновацій в процесі формування ціннісних орієнтацій школярів є дуже важливим,тому дуже часто при проведенні виховних заходів використовую мультимедійні. Мультимедійні презентації використовуються, для представлення фотоматеріалів та як ілюстративний матеріал. Доступ до мережі Інтернет забезпечує ефективний пошук інформаційних матеріалів, створення бази необхідних фонограм.

bottom of page